| sumitsindhal007@gmail.com |
Leading Manufacturers and Wholesaler of 20mm Alaska Pink Granite Slab, 20mm Big Slab Alaska White Granite, 20mm Polished Alaska White Granite Slab, Alaska Brown Granite Slab, Alaska Gold Granite Slab, Alaska Gold White Granite Slab, Alaska Pink Granite Slab, Alaska White Flooring Granite Slab, Alaska White Granite Slab, Alaska White Italian Granite Slab, Indian Alaska Pink Granite Slab and Polished Alaska White Granite Slab from Rajsamand.
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska Pink Granite |
| Color | Pink Shade |
| Thickness | 20mm |
| Finish | Polished |
| Application | Countertop, Vanity Top, Flooring |
| Packaging | Wooden Crates |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Usage | Countertop, Flooring, Wall Cladding |
| Finish | Polished |
| Material | Granite Stone |
| Color | Alaska White |
| Thickness | 16mm |
| Type | Granite Slab |
| Shape | Rectangular |
We offer a 16mm Big Slab Alaska White Granite, a premium granite stone slab with a polished finish. This rectangular slab is ideal for countertops, adding elegance and durability to any space. The Alaska White color brings a timeless and sophisticated look to your project. As a manufacturer and supplier, we provide top-quality granite slabs that are perfect for both residential and commercial applications.
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska White Granite |
| Finish | Polished |
| Thickness | 20mm |
| Color | White Shade |
| Packaging | Wooden Palate |
| Usage | Countertops, Vanity Tops, Flooring |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska Brown Granite |
| Color | Brown |
| Finish | Smooth |
| Packaging | Wooden Palate |
| Application | Countertop, Flooring, Wall Cladding |
| Thickness | 20mm |
| Pattern | Veined |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska Gold Granite |
| Color | Gold |
| Finish | Polished |
| Thickness | 2 Cm |
| Packaging | Wooden Crate |
| Usage | Countertops, Flooring |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska Gold White Granite |
| Color | White With Gold Veins |
| Finish | Polished |
| Packaging | Wooden Crate |
| Usage | Countertops, Flooring, Wall Cladding |
| Thickness | 20mm |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska Pink Granite |
| Color | Pink Shade |
| Packaging Type | Wooden Palate |
| Application | Countertops, Flooring, Wall Cladding |
| Thickness | 20mm |
| Finish | Polished |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Thickness | 20mm |
| Finish | Polished |
| Usage | Flooring |
| Color | White With Grey Shade |
| Material | Granite Stone |
| Shape | Rectangular |
We offer premium Alaska White Flooring Granite Slab crafted from high-quality granite stone in a stunning white with grey shade. Ideal for flooring, this polished slab is 16mm thick and features a sleek rectangular shape. As a leading manufacturer and supplier, we provide top-notch granite slabs that elevate any space with elegance and durability.
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska White Granite |
| Color | White |
| Finish | Polished |
| Thickness | 20mm |
| Packaging | Wooden Crate |
| Usage | Countertops, Vanity Tops, Flooring |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Finish | Smooth |
| Thickness | 20mm |
| Usage | Countertops, Flooring, Wall Cladding |
| Color | White |
| Material | Italian Granite |
| Type | Granite Slab |
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Thickness | 20-25 Mm, 20mm |
| Application | Countertops,Flooring,Wall Cladding |
| Color | Pink |
| Material | Granite Stone, Indian Alaska Pink Granite |
| Type | Pink Granite Slabs, Granite Slab |
| Surface Finishing | Polished |
| Stone Form | Granite |
| Finish | Polished |
| Packaging Type | Wooden Crates |
| Origin | India |
We offer premium Indian Alaska Pink Granite Slabs, perfect for countertops. Sourced from India, these 16mm thick slabs feature a beautiful pink color and a polished finish. Each slab is carefully packaged in wooden crates for safe delivery. As a leading Manufacturer and Supplier, we provide top-quality granite slabs that will enhance any space with their elegance and durability.
| Business Type | Manufacturer, Supplier |
| Type | Granite Slab |
| Material | Alaska White Granite |
| Finish | Polished |
| Color | White Shade |
| Packaging | Wooden Palate |
| Usage | Countertops, Vanity Tops, Flooring |
| Thickness | 20mm |
Raise your Query
Hi! Simply click below and type your query.
Our experts will reply you very soon.